Минулорічна моторна олива: користь чи шкода

25.09.2023 269

Мастильні матеріали необхідні для двигуна, тому їх закуповують мінімум раз на рік і часто на користь. Трапляються непередбачені ситуації, в яких немає можливості дістатися найближчого магазину. Але що робити з маслом, яке не знадобилося? Розберемося у статті.

моторна олива

Поширена думка

На прилавках також часто зустрічається продукція минулого і навіть позаминулого років випуску. І покупці її побоюються, нарікаючи на короткий термін придатності та втрату робочих якостей. Хоча насправді моторное масло створюють особливим чином, з урахуванням різних умов експлуатації та зберігання. Тому він справно виконує свої функції протягом усього терміну придатності.

Міф пішов від продавців, які хотіли підняти виторг. Набагато простіше переконати клієнта, що запас мастила потрібно викинути і натомість придбати новий засіб. Але в результаті цей прийом зіграв проти них — думка вкоренилася в народі і збути минулорічні залишки стало практично неможливо.

Вважається, що масло розшаровується, випадає осад і ні про яке мастило не йдеться. При подібних змінах склад справді завдасть непоправної шкоди двигуну, але вони наступають набагато пізніше.

На що орієнтуватися під час виборів?

Багато автолюбителів віддають перевагу імпортним маслам. В Україні також є визнаний на світовому рівні бренд ХАДО. У нього найвищі вимоги до дотримання технологій та сировини, а також унікальна технологія ревіталізації, тобто відновлення матеріалу та подальшого захисту двигуна від зносу.

Тому немає сенсу шукати більш дорогі або рідкісні мастила: вони приблизно однакові за часом зберігання. Вища вартість означає лише поліпшені робочі характеристики. При виборі слід орієнтуватися на таку інформацію:

  • у загерметизованій на заводі тарі моторна олія може зберігатися до 5 років;
  • у відкритій бочці, каністрі чи пляшці склад можна зберігати трохи більше року;
  • перед покупкою потрібно уважно вивчити термін придатності - він вказаний в інструкції;
  • у підробок немає жодних гарантій: вони можуть розшаровуватися і псуватися набагато швидше;
  • підбирати в’язкість олії варто з урахуванням кліматичних умов вашого регіону;
  • купувати слід у перевірених магазинах, а чи не над ринком.

Часта заміна моторного масла приблизно раз на півроку піде тільки на користь двигуну. У ньому не встигнуть накопичитися опади, в суміш не потраплять повітря та волога. Але до терміну придатності цей факт не має жодного стосунку.

Поділитися:

Читайте також...

Переглядів сторінки: 269